Naslovna Sport Rusija 2018 Srbija prva u grupi, remi Brazila i Švajcarske

Srbija prva u grupi, remi Brazila i Švajcarske

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedom protiv Kostarike 1:0 startovala je u grupi E na Svetskom šampionatu u Rusiji. Reprezentacija Brazila i Švajcarske odigrale su nerešeno u drugom meču prvog kola Grupe E, 1:1. Srbija drži prvo mesto u grupi pred meč sa Švajcarskom.

120
0

Spektakularan gol odluke iz slobodnog udarca u 56. minutu postigao je kapiten „orlova“ Aleksandar Kolarov.

Selektor Mladen Krstajić je u odnosu na poslednji pripremni meč protiv Bolivije na teren umesto Filipa Kostića poslao Luku Milivojevića i tako ojačao sredinu terena.

Odličan posao odradio je Segej-Milinković Savić koji je još jednom pokazao zbog čega je u ovom trenutku jedan od najtraženijih igrača na svetu, u odbarni je borbenošću dominirao Duško Tošić, mladi Nikola Milenković je posle nešto lošijeg početka meča u nastavku bio na visini zadatka, a veliki posao odradili su najiskusniji Branislav Ivanović i Kolarov.

„Orlovi“ su stvarali šanse, pogotovo u drugom poluvrremenu, ali je nedostajao završni udarac. Nekoliko dobrih prilika imao je Aleksandar Mitrović, pretio je i Milinković-Savić, ali je na golu Kostarike briljirao Kejlor Navas.

Generalni utisak je da je Srbija položila ispit u prvoj utakmici na šampionatu i da ima razloga da razmišlja o plasmanu u osminu finala.

Reprezentacija Brazila i Švajcarske odigrale su nerešeno u drugom meču prvog kola Grupe E, 1:1

Prvih pola sata meča proteklo je u znaku Brazila. Konstantni napadi u prvih 15 minuta urodlili su plodom.

Odbrana Švajcarske je odbila jedan šut Brazilaca, ali je lopta došla do Felipea Kutinja koji se našao sam na ivici šesnaesterca i u svom prepoznatljivom stilu matrirao golmana Zomera. Da gol bude još lepši – lopta je potkačila i stativu.

Nakon pola sata igre i Švajcarska se oslobodila pritiska i krenula u napade koji su se ipak završavali i pre same realizacije.

Ono što nisu uspeli da urade u finišu prvog, Švajcarci su uradili na početku drugog poluvremena. Samo pet minuta po povratku na teren su preko Stivena Zubera došli do izjednačenja.

Švajcarka je ivela korner, a Zuber je bio najbolji u skoku i matirao Alisona. Brazilci su se žalili da je Zuber napravio faul u skoku, ali sudija nije želeo da proverava snimak i pokazao je na centar. Igrao se 50. minut.

U drugom kolu Švajcarska igra protiv Srbije, a Brazil protiv Kostarike.Srbija je trenutno prva u grupi sa tri boda, slede Brazil i Švajcarska, a Kostarika je bez bodova poslednja. Mečevi drugog kola igraju se 22. juna.