Naslovna Sport Rusija 2018 Poraz Srbije, za 1/8 finala potrebna pobeda protiv Brazila

Poraz Srbije, za 1/8 finala potrebna pobeda protiv Brazila

Reprezentacija Srbije poražena je od Švajcarske 2:1 u drugom kolu Mundijala u Rusiji. Nakon vođstva Srbije na poluvremenu, Švajcarska je u drugom delu meča došla do potpunog preokreta. Govoriće se svakako i o penalu koji nije dosuđen za Srbiju kojoj sada za prolaz treba pobeda protiv Brazila.

281
0
Aleksandar Mitrović

Prvo poluvreme pripalo je Srbiji koja je do vođstva došla ranim golom Aleksandra Mitrovića. Orlovi su se nakon jakog početnog pritiska malo povukli, ali čim je Švajcarska pripretila, dva puta preko Džemailija, Srbija je nastavila sa napadima.

Dušan Tadić je sjajnim centaršutem pronašao Mitrovića koji je samo 30 sekundi pre gola imao dobru priliku. Ovoga puta Zomer nije mogao da sačuva svoj gol.

Dve dobre prilike imala je Srbija da do poluvremena udvostruči vođstvo. Prvo je sjajno šutirao Dušan Tadić, a u samom finišu meča su Duško Tošić i Nemanja Matić ispustili su priliku da još jednom matiraju Zomera.

Sam početak drugog poluvremena doneo nam je izjednačenje. Lopta je došla do Granita Džake na oko 20 metara od gola, iskosa sa leve strane, a njegov šut je bio jak i precizan.

Srbija je nakon izjednačujućeg gola Švajcarske oštećena za penal. Mitrović je u kaznenom prostoru išao na skok nakon centaršuta Tadića, a dvojica igrača rivala su ga oborila u NFL stilu. Sudija Brih je sudio faul u napadu i nije ni razmišljao o pregledanju snimka kako bi video šta se dešavalo.

Generalno gledano, Srbija je značajno slabije odigrala drugo poluvreme, dozvoljavala je rivalu da češće napada, da kontroliše igru i ima više loptu u nogama.

Švajcarci su to i iskoristili i do potpunog preokreta su došli u 89. minutu golom Đerdana Šaćirija iz brze kontre.

Nakon dva kola, Srbija na trećem mestu ima tri boda, Brazil je prvi sa četiri koliko ima i Švajcarska (bolja gol razlika). Kostarika je bez bodova.

U trećem kolu Srbija će igrati protiv Brazila, a Švajcarska protiv Kostarike. Oba meča su na programu 27. juna (sreda) od 20 časova.

Srbiji za plasman dalje sada treba pobeda protiv Brazila.